28 Şubat 2009 Cumartesi

Sus Soru Sorma...

Erman Toroğlı yine salladı bize. İnsanların ettiği küfürleri kulaklarının duyması gerek dedi. "Haydi haydi haydi Allah aşkına İstanbul'un .içleri dönsün şaşkına." Bu tezahüratı yapan takım İstanbul takımı değil mi diyor? Nasıl her gazeteci paralı asker değilse, her İstanbullu da .iç değildir. Şu eleştiriyi yapan Toroğlu hayatında tribünden kaç maç izlemiş acaba? Tribünün algısı böyle değildir. Amaç ritmi uydurmaktır. Bir de bugünkü yazısında Galatasaray köpeği dediğimizden bahsediyor. Onu da işine geldiği gibi yorumlamış. Tribünde Galatasaray köpeği denmedi. "Cimbombomun uşağı Abdullah Avcı" dendi. Zaten Galatasaray köpeği diyemezsiniz. Öyle bir melodi yok, ağza oturmuyor, bağırsın kendi kendine Erman Toroğlu oluyor mu? Olmuyor mu? Hayatında tribün nedir bilmeyen adamın tribünleri eleştirmesine de ayar olmuşumdur hep.

2 yorum:

Bay Kerahet dedi ki...

Havlamayı kessin artık şu şerefsiz dallama!

Gokhanson dedi ki...

Belediye maç sonuçları Abdullah Avcı'yı anlatır mı bilmem? Çıkıp ben Türk hocayım..Adam gibi adamımım..
Şu adam gibi adam tanımlamalarına uyuz olmaya başladım.Ertuğrul Sağlam ile başladı.Kafiyeliydi...İlk kim başlattı? Kendisi..Adam gibi biri böyle der mi?
Yada anasına bile söven bir kulübe hocalık yapar mı? Hem de her alanda Bjk'e sataşan bir kulübe...Şike yapmışmış...Kendi puan durumlarının kontrol etsinler bi zahmet..

Sabri 3 gün önce küfürle kovulmaya çalışıldı... 3 gün sonra 3'lü çektirdi... Bülent Korkmaz, Lincoln'ü oynatmam Arda'yı kaptan da yaparım dedi..Öyle mi oldu ? 2002-2003 sezonunda kaç puanla kaç galibiyetle hangi sırada kümede kaldıkları ortada...Bir sonraki sene 2003-2004 sezonunda ne kadar ilerleme kaydettikleri de... Başka takımlar tarafından şike yapıldığını ve bu yüzden 2 yıl 2.ligde kaldıkları iddasıyla şehirlerine Bjk taraftarını sokmak istemiyorlar...Kimse de demiyor ki son 7 maçta 6 galibiyet alabilen güçlü bir takım ( hatta şampiyonluğa giden takımların bile yakalayamayacağı bir istatistik )geri kalan 24 maçın sadece 4'ünü kazanmış...Bir yerde bir sorun var..Tekrar ediyorum 24 maçta 4 GALİBİYET , son 7 maçta 6 GALİBİYET...Tamam bu hırs, motivasyon, yetenek ve şansla gerçekleşebilir. Peki şike yaptığı ortaya atılan Bjk farzedelim bu sene de küme düşürmek istedi timsahları... Düşerebilir mi? Hayır...Ya da bir sonraki sene? Cevap gene hayır... Bir takım başarısızsa düşer...Biri tarafından düşürülemez..Yaptıkları 2 maç var aralarında o kadar...Anlamayanlara duyurulur...Ve o sene Bjk 2 maçta da 1-0 galip geldi...Madem öyle alsalardı maçın birini...